Категорії

Вишиті плаття

Вишиті плаття і мистецтво української вишивки відоме ще з давніх-давен. Своєю майстерністю умілі вишивальниці прикрашали свій одяг. Вишивка на платтях дійшла до наших часів через багато поколінь і подій. Вона зберегла свою самобутність, привабливість, первозданний вигляд і народні узори.

Вишите платтяСучасні вишиті плаття вже не перший рік користуються попитом. Багато дизайнерів одягу часто використовують українські мотиви в створенні власних колекцій вишитих суконь, при цьому застосовуються багаті орнаменти, розкішні колірні гамми, різноманітні фактури тканин і різноманітні фасони.

Вишиті плаття, вишиті сорочки та інший вишитий одяг створювався умілими майстринями. Навчання цьому зайняттю починалося ще з дитинства. Увесь вільний від побутового клопоту час присвячувався вишивці. Навіть коли у будинку влаштовувалися посиденьки, без нитки і голки вечір не проводився. Вишиті плаття та вишитий народний одяг показував працьовитість і уміння дівчини. Тому народний український одяг дуже гарно прикрашався. Вишивкою обробляли плаття, кольорові плахти, корсети, сорочки, фартухи. Такий наряд дівчата доповнювали яскравими намистами, стрічками, вінками. Вишиті плаття заможних дівчат та жінок відрізнявся від бідних тонким матеріалом, шовковими нитками, багатим і яскравим орнаментом. Бідні дівчата шили одяг з грубого сукна, у вишивці суконь використовували вовняні або льняні нитки грубого вироблення.

Етнічні українські орнаменти вже давно прикрашають сучасні вишиті плаття. Нині яскраві вишивки, оригінальні національні візерунки, незвичайні форми на різних моделях вишитих суконь користуються небувалим успіхом. Мода диктує свої правила, і більшість дизайнерів використовують елементи українського фольклору у своїх колекційних виробах. Плаття, вишиті в техніці гладі або хрестика, є тією коштовністю в колекції модельєра, без якої не буде усієї чудовості та привабливості.

Сучасні вишиті плаття - це поєднання моди багатьох поколінь. Це одяг, в якому естетично сполучені модні фасони, тонкі шифонові, атласні, батистові, шовкові тканини з вишуканими візерунками і вишитими яскравими нитками. Ну а білосніжне льняне вишите плаття є перлиною усіх нарядів. Практично усі вишиті плаття нагадують національний український костюм. Сукні з вишивкою легко поєднуються з будь-якими аксесуарами і будь-яким одягом, виглядають модно і гармонійно, цілісним нарядом і зовсім не пафосно. Сучасні вишиті плаття шиються з тканини будь-якого кольору - від світлого до чорного. Контрастний вишитий візерунок на моделі надає йому неперевершену чарівність. Таку сукню можна купити готову в магазині або зробити індивідуальне замовлення у нас на сайті www.lubystok.ua .

Вишите платтяУ сучасних вишитих платтях використовуються одноколірні, двоколірні і багатоколірні орнаменти. За старих часів було повір'я, що вишитий візерунок являється оберегом. Кожному стібку, кольору, візерунку віддавалося символічне значення. Наприклад, калина на вишита на платті означає безсмертя роду, виноградне листя - символ молодості. Червоний колір втілює красу, чорний - родючість, блакитний - воду і небесну висоту. Тому, кожна сукня з вишивкою була приурочена до знакової події.

Багато відомих жінок України у своєму гардеробі мають стильні вишиті плаття - вишиванки. Неодноразово з'являлися на публіці в стилізованому колоритному українському наряді Оксана Білозір, Ніна Матвієнко та інші відомі українські жінки. На державних святах, національних звичаях і традиціях, народних ярмарках і гуляннях вишиті сукні прикрашають будь-яку дівчину і жінку. Колоритні українські сукні з вишивкою ще користуються популярністю на весіллях, хрестинах, іменинах і навіть можуть одягатися як щоденний одяг.

Елегантно-богемний вигляд матиме наречена в українському вишитому платті. Контрастні ткані візерунки з шовкових ниток і намистин на білій тканині зачаровуватимуть своєю красою. На додаток до наряду підбирається вінок або квіти в зачіску нареченої. Букет квітів має бути з аналогічних кольорів. Також привернуть увагу яскраві - червоні макі, сині волошки, вишиті витіюваті кольорові орнаменти різної величини. Артистично доповнять сукню нареченої вузький червоний поясочок або крайка. Нарівні з костюмом жениха така пара виглядатиме гармонійно і презентабельно.

Яскрава майстерна вишивка українських мотивів здатна перетворити навіть звичайнісіньку сукню у шедевр. Вишите плаття з українською вишивкою прищеплює любов до національних традицій, мистецтва і культури. Така барвиста сукня не поступається по красі будь-якому сучасному наряду. З покоління в покоління передається техніка вишивки на одязі, удосконалюються орнаменти і візерунки. І ця традиція надалі тільки розвиватиметься і модернізуватиметься. Оскільки мода не знає меж досконалості – одягайте вишиті плаття і будьте прекрасними!

Loading...